Pětadvacet bodů? Mohlo jich být více, ale je třeba to brát s pokorou, hodnotí podzim Jarda Svozil

Pětadvacet bodů? Mohlo jich být více, ale je třeba to brát s pokorou, hodnotí podzim Jarda Svozil Z n o j m o - Koho vybrat z řad našich hráčů na hodnocení podzimní části Fortuna národní ligy? Nebylo to příliš dlouhé přemýšlení. Stoper Jarda Svozil patřil mezi klíčové hráče a bezesporu prožil jeden z nejlepších půlroků ve Znojmě, který okořenil i gólem. Jak viděl uplynulý podzim?

 
 
 

Jardo, na úvod taková prostá otázka, jak se ti na podzim hrálo?
Hrálo se mi dobře. Byly lepší zápasy, byly horší zápasy, ale celkově jsem spokojený. I s tím, kolik jsem toho odehrál.

Ve Znojmě jsi s tímto podzimem dva a půl roku. Byl tohle osobně tvoje nejlepší půlsezóna v 1.SC, co se týče výkonů?
Nevím, jestli mi přísluší, abych to hodnotil já. Vstřelil jsem gól, za což jsem rád, protože byl první ve Znojmě i ve druhé lize. Takže i v kabině se uklidnilo takové to popichování. (smích) Myslím, že se mi dařilo, ale dařilo se především celému týmu. Není to jen o jednom hráči.

Před opětovným příchodem do Znojma (jaro 2016) si v Olomouci nehrával a říkal si, že bylo důležité zase chytnout zápasový rytmus. Čítám, že teď jsi spokojený?
Jasně. Každý fotbalista, ať je mladý, starý, potřebuje hrát, aby si zvykl na timing do soubojů atd. Není to jako na tréninku, zápas je zápas. Čím víc člověk hraje, tak získává jistotu a jeho výkon roste.

Pětadvacet bodů po podzimu ve Fortuna národní lize a šesté místo. Spokojenost?
Řešili jsme to v kabině, také s trenéry. Pětadvacet bodů není špatných. Mohlo jich být více, ale měli bychom tento bodový stav s pokorou vzít.

Pět bodů ztráty na druhý Třinec. Bavíte se o postupu?
Od nikoho jsem to neslyšel. Měli jsme tu zkušenost, že jsme to řešili a nezvládlo se to. Myslím, že když budeme pracovat stejně jako doteď a některé věci zlepšíme, tak se o to můžeme porvat a prohánět nejlepší týmy.

Jsme ofenzivní tým, který moc často neudrží čisté konto. Jak berou tento fakt obránci?
My obránci to bereme samozřejmě špatně. (s úsměvem) Obdržené branky jsou vizitkou obrany, ale v dnešním fotbale musí bránit celý tým. To stejné platí do ofenzivy, fotbal je kolektivní sport. Co jsem ve Znojmě, tak to asi jiné nebude, jak jsi zmiňoval, jsme hodně ofenzivní tým. Ale pokud na defenzivě kompaktně zapracujeme, může to být určitě lepší.

Který zápas byl z tvého pohledu na podzim nejpovedenější? Na který nejraději vzpomínáš?
Určitě na pohárový zápas se Spartou. Podali jsme proti ní nebojácný výkon. Zmínil bych také utkání s Opavou, kterou jsme dokázali porazit v domácím prostředí.

A která utkání bys nejraději vymazal?
Vymazal bych Třinec. Měli jsme řadu šancí, které jsme ale bohužel neproměnili a prohráli jsme. A pak Varnsdorf a Ústí.

Je nějaký element, který týmu schází v tom, aby byl ještě lepší?
Půlrok vždy rychle uběhne a jestli se pak dívat zpátky, co by se mělo udělat lépe? Nevím. to je spíše otázka na trenéra. Jsem hlavně spokojený, že jsem se stal členem základní sestavy, a že nám to jako týmu klape.

Na jaře nás čeká papírově snadnější los, navíc nás nečeká žádné dlouhé cestování na hřiště soupeřů...
Papírově máme jednoduší los, ale vždy se uvidí až na hřišti. Že nemusíme jezdit dlouhé trasy Sokolov, Varnsdorf, Ústí, to je samozřejmě příjemné.

Vánoční svátky jsou za dveřmi, jak je budeš trávit? Vím o tobě, že jsi fanoušek Manchesteru United, nechystáš se třeba navštívit nějaký zápas?
To ne. (s úsměvem) Budu s rodinou v Olomouci. S přítelkyní, odpočinout si, projít se po městě na vánoční trhy, spíše v klídečku doma u pohádek.

Poslední společný trénink před dovolenou došlo i na váhu. Nějaké cukroví o vánočních svátcích bude?
Cukroví v posledních letech moc nejím, spíše uzené. (smích)

Takže si dáš?
Dám si, kdo ne? (smích) Ale nic se samozřejmě nemá přehánět, pak je to těžké shazovat. Ale já jsem zvyklý zařadit se do přípravy normálně jako všichni. Není to problém.

 
 
 
 
Podobné články
 
Copyright © 2009-2018 1.SC Znojmo Fotbalový klub & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál. Tip: žaluzie bwin