Ve druhé části podzimu jsme našli svoji tvář, říká trenér U16 František Havlík

Ve druhé části podzimu jsme našli svoji tvář, říká trenér U16 František Havlík Z n o j m o - Hodnocení žákovských kategorií máme za sebou, přesouváme se tak nyní na kategorii dorosteneckou. Začínáme nejmladším týmem, tedy U16. Vzhledem k reorganizace dorosteneckých soutěží bylo naše mužstvo zařazeno do divize, kde se mnohdy střetávalo se staršími protihráči. Svěřenci trenéra Františka Havlíka se s tím ale dokázali popasovat, byť jim úvod podzimu nevyšel dle představ. V jeho druhé části ale nabrali skvělou formu, o čem svědčí devíti zápasová série neporazitelnosti.

 
 
 

TRENÉR FRANTIŠEK HAVLÍK HODNOTÍ PODZIM U16

Hodnocení podzimní sezóny rozdělím na dvě části. V té úvodní jsme nehráli dobře – hra byla neurovnaná, nervózní, plná individuálních i taktických chyb. To vše ale mělo své důvody:

1. Přechod ze žákovského do dorosteneckého fotbalu (většina soupeřů v této soutěži má jeden tým mladšího dorostu, takže se kluci vyrovnávali s tím, že hrají proti věkově starším hráčům. Byl patrný rozdíl v agresivitě, síle, prohrávali jsme většinu soubojů, chyběla odvaha)

2. Změna trenérského obsazení - tým převzalo nové trenérské duo Havlík, Adamov. I když jsme začali přípravu již 12. července, tak nějaký čas trvalo, než jsme našli jednotlivým hráčům "svoje" posty. Týmu pak styl hry a rozestavení, které mu vyhovuje

3. Odchod klíčového útočníka (s odchodem Filipa Vechety do Slovácka přišel tým o útočníka, který zhodnocoval práci týmu svojí nekompromisní koncovkou. Kluci neproměňovali vyložené šance, soupeř je za to potrestal a psychika hráčů tak dostávala zabrat)

Ve druhé části podzimu jsme našli svou tvář. Začala nám fungovat mezihra, kluci si zvykli na silovější a agresivnější fotbal, ustálilo se rozestavení i využití hráčů na jednotlivých postech, kluci vstřebali herní systém, kterým bychom se chtěli prezentovat. Výsledkem toho bylo 9 utkání v řadě bez prohry, kdy jsme dokázali vyhrát i na půdě lídra soutěže (Hodonín), či remizovat v Jihlavě. Kluci si věřili na míči, nebáli se kombinovat, jít do souboje 1 na 1, do koncovky – tedy přesně to, co po nich chceme – hrát fotbal, ne „kopanou“. Výborně nám také fungovaly jak obranné (za celý podzim jsme nedostali gól z rohového kopu), tak útočné standardní situace.

Nejdůležitější ale je, že většina kluků na sobě chce pracovat (cením si především jejich přístupu k doplňování týmů U18 a U17). Tým má charakter, zdravé jádro a osobnosti, které ho táhnou. Klukům jako odměnu za výbornou druhou část podzimu slíbím jenom to, že na jaře budeme pracovat se stejnou intenzitou – jiná cesta ke zlepšování totiž nevede!

Podzim 2017/18
Umístění Zápasy VýhryRemízyProhryBodySkóre
51685329 38:36
 
 
 
 
Podobné články
 
Copyright © 2009-2018 1.SC Znojmo Fotbalový klub & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál. Tip: žaluzie bwin