Mohli jsme mít o tři až šest bodů víc, ale sedmé místo je solidní, hodnotí podzim trenér U19 Karel Bečka

Mohli jsme mít o tři až šest bodů víc, ale sedmé místo je solidní, hodnotí podzim trenér U19 Karel Bečka Z n o j m o - Hodnocení podzimu mládežnických kategorií uzavíráme již v novém roce. Pro vlajkový tým mládeže, U19, nebyla první část sezóny rozhodně procházkou růžovou zahradou. Nakonec však svěřenci trenéra Karla Bečky zakončili podzim na solidním sedmém místě. Právě znojemský lodivod s námi uplynulý půlrok hodnotil.

 
 
 

Sedmé místo po podzimu, spokojenost?
Částečně určitě, před sezónou bychom to brali. Po skončeném podzimu bych řekl, že jsme mohli mít ještě o tři až šest bodů víc. Ale sedmé místo s tím, že od sestupového místa je sedm bodů, je solidní.

Byla pasáž, kdy se příliš výsledkově nedařilo. Především dvě domácí prohry v řadě nás poslaly tabulkou dolů...
Udělali jsme jednu velkou chybu, chtěli jsme vyjít soupeřům vstříc a odložili jsme dvě utkání. Tři týdny jsme nehráli soutěžní zápas. Pak jsme sice do zápasů vletěli, přehráli jsme Zlín, přehráli jsme Hlučín. Na šance to bylo výrazně pro nás, ale výsledek byl 0:3 a 2:3. Je to pro nás poučení pro příště.

Po dvou domácích zmíněnách prohrách v řadě tým navíc přišel na tři zápasy o distancovaného kapitána Milana Moravce...
Nejhorší na tom je, že Milanovi jsme tohle kladli na mysl, už v utkání s Hlučínem, kdy měl podobný incident. Mysleli jsme, že si dá pozor, nedal. Paradox je, že z tří utkání, ve kterých chyběl, jsme uhráli šest bodů. Prohráli jsme akorát na Zbrojovce, kde jsme v první půli vybouchli se vším všudy.

Byl velký problém, že se zápasový program najednou tak nahustil?
To nám ani kupodivu nevadilo. Začali jsme hrát sobota, středa, sobota a kluci na tom byli tak, že to zvládali. Kádr byl široký, trénovala U18 a U19 dohromady. Takže, i když se někdo zranil, dokázal ho někdo jiný zastoupit. Ale ještě bych se zmínil k začátku sezóny, tam byl problém už v přípravě. Někteří hráči začali pořádně trénovat 15. srpna, 1. září. Takhle se nedá dělat letní příprava. Kluci, ale i rodiče, si musí uvědomit, že příprava začíná 15. července.

Závěr podzimu se vydařil náramně, čtyři utkání v řadě bez prohry. Nelitovali jste, že přišla zimní přestávka?
Zvláště po posledním utkání s Vítkovicemi. (s úsměvem) Kdyby se hráli ještě dvě, tři kola, určitě bychom nebyli proti.

Když vezmeme, na čem by měl tým zapracovat, bude to zlepšení produktivity a vyvarování se laciných chyb?
Jsou to mladí kluci, fotbal se stále učí. Spíše mě mrzí, když udělá chybu Jirka Koukal, který už je rok v Áčku. Drží nás, když zachytá, obrana hraje velice dobře. Potom se ale dostáváme do takových situací, kdy soupeři gól nabídneme sami. Když se tohoto v defenzivě vyvarujeme, tak to bude bez problémů. Další věc je, že jsme měli skutečně velké množství šancí, a i když na tom neustále pracujeme, kluci potřebují v zakončení získat větší klid.

Ono to šlo vidět v posledním utkání s Vítkovicemi...
Tam už to byla rarita. Kdyby tu Vítkovice dostaly deset, nemohly by říct ani popel.

Když si vezmeme pozitiva první části sezóny, jaké jsou?
V první řádě Jirka Koukal je v A-týmu, Milan Moravec a Vojta Švarc jsou v Áčku. Kvůli tomu to děláme. Navíc jsou za nimi nachystaní další. Ať je to Martinek, který byl měsíc zraněný, myslím si, že se na jaře ještě ukáže, Šimon Herman, Patrik Pacula, Marek Svoboda. Myslím, že mají kvalitu, aby se do Áčka dostali.

Když byste tedy zmínil základní osu týmu?
Osa byla vytvořena jasně. Vojta Švarc v útoku, Milan Moravec v záloze, Patrik Pacula v obraně a Jirka Koukal v bráně. Kolem ní se to vytvářelo. Tým se ale dokázal vypořádat i s tím, když někdo ze zmíněných nemohl nastoupit.

Co se týče jarní části, můžeme pomýšlet na vyšší příčky tabulky?
Jirka Koukal, Milan Moravec a Vojta Švarc jsou momentálně v A-týmu, takže budeme čekat na rozhodnutí trenéra A-týmu, jak dopadnou v přípravě, a jestli se nám vrátí. To je první věc. Druhá věc je, že přišli čtyři noví kluci, kteří by se měli sehrávat. Jestli se posuneme dál nebo ne, uvidíme, v každém případě bychom chtěli skončit minimálně na momentálním sedmém místě. Před námi je Baník, Zbrojovka, Olomouc, Jihlava, všechno velmi silné týmy.

Aktuální ročník Moravskoslezské dorostenecké ligy je svým způsobem od minulých sezón specifický...
Soutěž je úplná jiná, než v minulém ročníku. Nyní jsou v lize B-týmy. Když máte štěstí hrajete proti průměrnému, solidnímu celku. Ale když nemáte štěstí, první liga má volno a celky posunou hráče z A-týmu, tak potom z toho může být problém. Minulý rok jsme měli hodně dobrý tým, nevěděli jsme, co to s námi udělá. Ale kluci se s tím poprali. Snaží se týmu z minulého roku vyrovnat. Jestli jsou lepší nebo ne, to vše se ukáže v tom, kolik se jich prosadí do A-týmu. Minulý rok se prosadil Franta Malár a Jirka Koukal.

Podzim 2017/18
Umístění Zápasy VýhryRemízyProhryBodySkóre
71672723 30:33
 
 
 
 
Podobné články
 
Copyright © 2009-2018 1.SC Znojmo Fotbalový klub & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál. Tip: žaluzie bwin