Šelma ze Šumperka zanechala na jihu Moravy výraznou stopu, nyní bude psát další znojemský příběh

Šelma ze Šumperka zanechala na jihu Moravy výraznou stopu, nyní bude psát další znojemský příběh Z n o j m o - 31. května 2014, to bylo datum, kdy naposled oblékl Václav Vašíček znojemský dres. Ano, se Znojem se ještě od té doby potkal, bylo to však již v dresu Sigmy Olomouc. Na jihu Moravy zanechal útočník výraznou stopu, vévodí totiž klubové tabulce střelců jak v první, tak v druhé lize. My věříme, že to "Vášovi" bude střílet jako tenkrát i nyní.

 
 
 

Šumperský rodák Václav Vašíček začínal s fotbalem v Sigmě Olomouc, jejímž je stále kmenovým hráčem. Hrotový útočník nakoukl už v sezóně 2009/10 poprvé v olomouckém dresu do první ligy a připsal si i premiérový gól. Na ten další prvoligový si ovšem musel nějak čas počkat. Kvůli velké konkurenci v Sigmě odešel v lednu 2011 na hostování do Znojma. Ve Fortuna národní lize se mu střelecky velmi dařilo. V lednu 2013 byl ale poslán na hostování do prvoligové Jihlavy, kde však nedostával moc šancí.

Když se tedy od nové nové sezóny 2013/14 naskytla možnost opět hostovat ve Znojmě, vytáhlý útočník neváhal. V dresu ligového nováčka se na podzim postupně vypracoval v útočníka číslo jedna a vstřelil deset gólů. Celkově nastřílel za Znojmo i v součtu s druhou ligou 30 branek, jednu přidal v domácím poháru. Přiblížit se této statistice později dokázali pouze David Ledecký a Libor Žondra s osmnácti góly.

Po vydatné ligové zkušenosti se vrátilo z hostování číslo šestnáct opět Sigmy Olomouc. Té pomohl vystřílet postup zpět mezi prvoligovou elitu. V zimě 2016 odešel za novým impulzem do Dukly Praha. Zde se mu však příliš nedařilo, a tak následoval návrat na Hanou. Zde ho však v minulé sezóně začaly pronásledovat zranění. To poslední, zranění křížového vazu, ho vyřadilo ze hry prakticky na celý rok. Restartovat svoji kariéru tak bude v osvědčené destinaci. Na jihu Moravy se mu totiž vždy dařilo.

🐯⚽77 zápasů, 31 gólů! VV

Příspěvek sdílený 1.SC Znojmo FK (@1scznojmofk),

 
 
 
 
Podobné články

@1scznojmofk

 
Copyright © 2009-2018 1.SC Znojmo Fotbalový klub & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál. Tip: žaluzie bwin